UNIV Schody Polska

Schody wewnętrzne

1

Schody wewnętrzne - bogata oferta schodów, które wkomponują się idealnie w każde wnętrze. W zależności od preferencji i typu konstrukcji możliwe jest dowolne kształtowanie biegu schodowego: proste, zabiegowe, w kształcie litery S lub Ω oraz spiralne. Możliwość zastosowania różnych wersji balustrad, materiałów stopnic oraz nieograniczonej ilości barw sprawia, że każdy egzemplarz schodów to indywidualny, niepowtarzalny element wyposażenia mieszkania.


Dwupodporowe 1.1 Dwupodporowe Schody dwubelkowe (dwupodporowe) - schody, w których konstrukcję nośną stanowią dwie belki nośne.
Stopnice mocowane mogą być między belkami lub też nakładane z góry na belki nośne.
Policzkowe 1.2 Policzkowe Schody policzkowe - schody, w których stopnice obustronnie oparte są na policzkach wsporczych. Policzki mogą być proste lub grzebieniowe. Stopnice mocowane mogą być między policzkami lub też nakładane z góry na policzki.Spiralne 1.3 Spiralne Schody spiralne - schody o stopnicach wznoszących się prawo- lub lewoskrętnie wokół centralnego słupa nośnego.
W zależności od pochwytu zastosowanej balustrady, univ oferuje dwa rodzaje schodów spiralnych:
- Rotiv Plus – pochwyt stopniowany
- Rotiv Line – pochwyt ciągły


noviv 1.4 Noviv Schody noviv - opracowana w firmie univ koncepcja schodów samonośnych polegająca na zastosowaniu niewielkiej ilości powtarzalnych elementów, pozwalających na dowolne kształtowanie biegu schodowego oraz płynną regulację wysokości stopnia. Mimo filigranowej formy schody te mogą przenosić obciążenia do 500 kG/m2, co pozwala na ich stosowanie w obiektach użyteczności publicznej.

Bolcowe 1.5 Bolcowe Schody bolcowe - charakteryzują się filigranowa formą. Określenie - "bolcowe" wywodzi się od sposobu połączenia z sobą stopnic biegu schodowego za pośrednictwem stalowych lub drewnianych bolców. Schody bolcowe nie wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej pod stopnice.


Środkowonośne 1.6 Środkowonośne Schody środkowonośne – schody o konstrukcji opartej na modułowych elementach stalowych. Elementy te łączone są wzajemnie za pośrednictwem specjalnego systemu kulkowego, który umożliwia dowolne kształtowanie konfiguracji biegu schodowego. Konstrukcja wykonana z elementów nośnych montowana jest w okolicy środka biegu schodowego.


Jednobelkowe 1.7 Jednobelkowe Schody jednobelkowe - schody, w których jedna centralnie umieszczona belka nośna stanowi konstrukcję nośną dla stopnic. Belka ta może przyjmować formę zębatkową lub grzebieniową.1.8 Dywanowe Schody dywanowe - to schody samonośne, nie wymagające dodatkowej konstrukcji wsporczej.
Stopnice i podstopnice o znacznie większej, niż w innych rodzajach schodów grubości zapewniają odpowiednią sztywność biegu schodowego.


1.9 Wspornikowe Schody wspornikowe - to schody, których stopnice tylko z jednej strony mocowane są w ścianie, a druga strona jest zupełnie swobodna (niepodparta) Zaleca się stosowanie tego typu schodów wyłącznie przy solidnych ścianach betonowych. W innym wypadku, konieczne jest "schowanie" w ścianie odpowiedniej belki nośnej.

univ Schody Polska Spółka z o.o.
ul. Józefa Cebuli 14
46-080 Chróścice
©Wszelkie prawa zastrzeżone 2015.
tel/fax: +48 77 45 46 046
email:univ@univ.pl